Indul a könnyűzenei alapképzés, új ösztöndíjat alapított elsőéveseknek és a legjobb középiskolákat is támogatja az egyetem, megnyílt az E-sport Központ és teltház volt az állásbörzén - a Debreceni Egyetem legfontosabb eseményeit, rendezvényeit mutatja be a Debrecen Televízió havi műsora.

Száztíz jelölt vette át a PhD-fokozat megszerzését igazoló oklevelét a Debreceni Egyetem őszi doktoravató ünnepségén. A Főépület Aulájában szombaton tartott eseményen emellett habilitált doktori és professor emeritus címeket adtak át, és felavatták az intézmény új díszdoktorait is.

A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán tartották a Kémia Koordinációs Intézet előadás-sorozatának újabb rendezvényét. Az intézet célja, hogy a karok kémiai tevékenységének összefogásával, együttműködésük támogatásával hatékonyabbá tegyék az oktatást és a kutatást. Pénteken a TTK Kémiai Intézet tanszékei és kutatócsoportjai mutatták be munkájukat.

Több száz középiskolás vett részt a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar szerdai beiskolázási rendezvényén. Az iTT Kutathatsz elnevezésű Természettudományos és Mérnöki Fesztiválon és Duális Képzési Információs Napon a végzős diákok megismerkedhettek a kar képzési kínálatával, tájékozódhattak a szakok követelményeiről és a felvételiről.

nyílt nap

2022. november 23. 12:00 - 16:00

A Debreceni Egyetemen folytatott kémiai tudományos és oktatómunka összehangolására jött létre a Kémia Koordinációs Intézet. A szervezet célja, hogy elősegítse a karok közötti együttműködést. Az egyetem kémiával foglalkozó intézetei egy előadás-sorozaton ismerhetik meg egymás munkáját, elsőként pénteken az Általános Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézete mutatkozott be.

A mesterséges intelligencia-alapú szoftverfejlesztések és technológiák területén történő közös oktatási, tudományos és kutatásfejlesztési tevékenységről állapodott meg a Debreceni Egyetem és a Continetal. A szerződést azt követően írták alá, hogy a nemzetközi vállalat bejelentette, kutató-fejlesztő központot hoz létre Debrecenben.

Biológiai témájú kutatást végző fiatal szakemberek ismertették eredményeiket a Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódóan az MTA DAB, a Debreceni Egyetem Juhász-Nagy Pál Doktori Iskola, a Biológiai és Ökológiai Intézet, valamint a Fiatal Kutatók Akadémiája közös szervezésében tartott Rising Stars 2022: tehetséges biológusok bemutatkozása című rendezvényen.

A Debreceni Egyetem több oktatója, munkatársa részesült elismerésben a Magyar Tudomány Ünnepén, amelynek országos megnyitóját Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémián (MTA), városi nyitányát pedig a Debreceni Akadémiai Bizottság székházában rendezték.

A nemzetközi biotechnológiai trendeket és a legfrissebb kutatási eredményeket mutatták be a Debreceni Egyetem idei nemzetközi biotechnológiai szimpóziumán. A DAB székházban megrendezett tudományos konferencia egyik központi témája ebben az évben a mikotoxin kutatás volt.