Földtudományi Intézet hírei

Prof. dr. Süli-Zakar Istvánról nevezték el a Nagyváradi Egyetemen működő Euroregionális Tanulmányok Intézetének (Institute for Euroregional Studies Oradea-Debrecen "Jean Monnet" European Center of Excellence) kutatókönyvtárát. A Debreceni Egyetem idén márciusban elhunyt professor emeritusa társalapítója volt az intézetnek, amely kulcsfontosságú szerepet játszott a két egyetem közötti együttműködés megteremtésében. A megemlékezésen felszólalók (Prof. dr. Ioan Horga és Prof. dr. Alexandru Ilies dékánok és Dr. Kozma Gábor oktatási dékánhelyettes) hangsúlyozták, hogy Prof. dr. Süli-Zakar Istvánnak elévülhetetlen szerepe volt abban, hogy Debrecen és Nagyvárad kapcsolatát ne a versengés, hanem a közös gondolkodás, együtt tervezés határozza meg, átívelve a társadalmi- és fizikai határokon.