Diplomával alapképzésre

A felvételi pontok kiszámítása diplomával rendelkező felvételiző esetén.

A 423/2012. (XII. 29.) Korm. rendelet 15 § (6) bekezdés értelmében

„A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket - amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek - a felsőoktatási intézmények a Tájékoztatóban közzétett módon a felsőfokú végzettséget tanúsító oklevél alapján, az emelt szintű érettségi követelménytől való eltekintéssel is rangsorolhatják.”

• Biológia BSc, Biomérnök BSc, Földrajz BSc, Földtudomány BSc, Környezettan BSc és Matematika BSc szakokra jelentkezőknél bármilyen képzési területen már megszerzett diploma eredményének középiskolai eredmények helyetti figyelembe vétele kezdeményezhető.
  • Fizika BSc és Villamosmérnök BSc szakokra jelentkezőknél a természettudományi és a műszaki képzési területeken szerzett diploma eredménye vehető figyelembe.
  • Kémia BSc és Vegyészmérnök BSc szakokra jelentkezőknél a természettudományi, egészségtudományi, műszaki, agrár, informatika képzési területeken szerzett diploma eredménye vehető figyelembe a felvételi pontszámok megállapítása során.

A diploma eredménye alapján történő pontszámítás algoritmusa

• A többletpontok kivételével megszerezhető maximális 400 felvételi pont adható a kiváló és jeles minősítésű diploma alapján.
  • A 400 pont 87,5%-át, azaz 350 felvételi pontot ér a jó minősítésű diploma.
  • A 400 pont 70%-a, azaz 300 felvételi pont adható közepes minősítésű diploma figyelembe vételekor.

Frissítés dátuma: 2017.09.29.