MSc szakok

Matematikus Letöltés Letöltés Letöltés
Vegyész Letöltés Letöltés Letöltés
Vegyészmérnöki Letöltés Letöltés Letöltés

Átlagpontszámok és ponthatárok alakulása az elmúlt 5 évben az mesterszakok esetében

Tanári mesterképzések a Természettudományi és Technológiai Karon

Biológiatanár

A képzés levelező tagozaton, egy középiskolai tanári szakképzettség megszerzésére irányuló formában indul, a képzési idő 2 félév. Jelentkezhetnek főiskolai szintű biológiatanári oklevéllel rendelkezők, illetve a tanárszak szakterülete szerinti, mesterfokozatot adó nem tanári szakos vagy egyetemi szintű nem tanári szakos oklevéllel rendelkezők.

A jelentkezés feltétele a mesterképzési, főiskolai vagy egyetemi oklevél megléte.

Fizikatanár

Jelentkezhetnek a tanárszak szakterülete szerinti, mesterfokozatot adó nem tanári szakos vagy egyetemi szintű nem tanári szakos oklevéllel rendelkezők.

A jelentkezés feltétele a mesterképzési vagy egyetemi oklevél megléte.

Földrajztanár

A képzés egy tanári szakképzettség megszerzésére irányuló formában indul, a képzési idő 2, 4 illetve 5 félév.

Jelentkezhetnek a tanárszak szakterülete szerinti, mesterfokozatot adó nem tanári szakos vagy egyetemi szintű nem tanári szakos oklevéllel rendelkezők; főiskolai vagy egyetemi szintű, illetve mesterfokozatot adó tanári oklevéllel rendelkezők; valamint főiskolai szintű, vagy alapképzésben szerzett tanító oklevéllel rendelkezők.

Nappali és levelező tagozaton:

1. A tanárszak szakterülete szerinti, mesterfokozatot adó szakon nem tanári vagy egyetemi szintű nem tanári szakképzettség megszerzését követően a középiskolai tanári szakképzettség megszerzésére irányuló képzés esetén a képzési idő 2 félév.

2. Főiskolai szintű földrajztanári szakképzettség birtokában a tanári mesterfokozat és a középiskolai tanári szakképzettség megszerzése esetén a képzési idő 2 félév.

3. Újabb, középiskolai tanári szakképzettség megszerzése mesterfokozatot adó, egyetemi vagy főiskolai szintű tanári szakképzettség esetén a képzési idő 4 félév.

4. Főiskolai szintű, vagy alapképzésben szerzett tanító szakképzettség birtokában az általános iskolai tanári szakképzettség megszerzésére irányuló képzés esetén a képzési idő 4 félév.

Nappali tagozaton:

5. Főiskolai szintű, vagy alapképzésben szerzett tanító szakképzettség birtokában a középiskolai tanári szakképzettség megszerzésére irányuló képzés esetén a képzési idő 5 félév.

A jelentkezés feltétele az alapképzési, mesterképzési, főiskolai vagy egyetemi oklevél megléte.

Kémiatanár

A képzés nappali és levelező tagozaton egy középiskolai tanári szakképzettség megszerzésére irányuló formában indul, a képzési idő 2 félév. Jelentkezhetnek főiskolai szintű kémiatanári oklevéllel rendelkezők, illetve a tanárszak szakterülete szerinti, mesterfokozatot adó nem tanári szakos vagy egyetemi szintű nem tanári szakos oklevéllel rendelkezők.

Matematikatanár

Nappali és levelező tagozaton:

Levelező tagozaton:

2. Főiskolai szintű matematikatanári szakképzettség birtokában a tanári mesterfokozat és a középiskolai tanári szakképzettség megszerzése esetén a képzési idő 2 félév.

4. Főiskolai szintű, vagy alapképzésben szerzett tanító szakképzettség birtokában ugyanazon a műveltségterületen az általános iskolai tanári szakképzettség megszerzésére irányuló képzés esetén a képzési idő 4 félév.

5. Főiskolai szintű, vagy alapképzésben szerzett tanító szakképzettség birtokában ugyanazon a műveltségterületen a középiskolai tanári szakképzettség megszerzésére irányuló képzés esetén a képzési idő 5 félév.

A tanári mesterképzés további információi a Tanárképzési Központ valamint a Debreceni Egyetem képzési programjaiban érhetők el.

Frissítés dátuma: 2017.12.19.