Tárgy-, kurzus-, vizsgakurzus felvétele

A hallgató az adott félévre akkor regisztrálhat és vehet fel tantárgyat, ha az egyetemmel szemben fennálló minden korábbi tartozását rendezte, fizetési kötelezettségeit teljesítette. Több, azonos vagy különböző karokon folytatott képzés esetén az összes fizetési kötelezettség teljesítéséig egyik képzésére sem regisztrálhat és egyik képzésen sem vehet fel tantárgyat.

Tantárgyat, kurzust csak aktív jogviszonnyal rendelkező hallgató tud felvenni. A hallgató köteles az adott félévben felvenni kívánt kurzusokra a Neptunban bejelentkezni. A kurzusokra történő jelentkezés a kurzusfelvételi időszakban, a tanévbeosztásban szereplő regisztrációs időszakban tehető.

Vizsgakurzus csak előadáshoz hirdethető. Amennyiben a vizsgakurzussal teljesítendő tárgy előfeltételként szerepel más tárgynál, a ráépülő tárgy ugyanazon félévben történő felvétele nem engedélyezhető. Vizsgakurzusra csak az jelentkezhet, aki már megelőzően hallgatta a tárgyat, megszerezte az aláírást és van legalább egy eredménytelen vizsgája. A vizsgakurzusra történő jelentkezés tantárgyfelvételnek minősül, így annak számába beszámít.

A hallgatók a vizsgakurzus hirdetését közvetlenül az oktatótól kérhetik szóban, az oktató pedig maga eldöntheti, kíván-e vizsgakurzust hirdetni az adott tárgyból. Ha a vizsgakurzus meghirdetésre került, a hallgatók kérelem beadása nélkül felvehetik.

Frissítés dátuma: 2017.09.25.

A tájékoztatót megismertem.