Alapképzés BSc

Tájékoztató specializáció választáshoz

• A BSc hallgatók specializáció választási kérelmének beadási határideje: 2016. április 15. (péntek)
  • Jelentkezés: a képzés második félévében április 15-ig (specializációra kerülés a képzés 3.félévében)
  • Pótjelentkezés indokolt esetben és a Biológia BSc jelentkezés a harmadik félévben: szeptember 25-ig (specializációra kerülés a képzés 4. félévében)
  • A specializáció választási kérelem nyomtatványa letölthető a kari honlapról.
  • Űrlap letölthető: http://ttk.unideb.hu (Hallgatóknak – Kérelmek)
  • Döntés határideje: 2016. május 13. (péntek)
  • Specializáció választási kérelmek leadási helye: az illetékes Intézet irodája

Biológiai és Ökológiai Intézet

• Tóth Mária, ügyintéző, Ökológiai Tanszék, Ökológiai 1.em. 103. Tel: +36 52 512 900 / 22619

Fizikai Intézet

• Fizikai épület (Bem tér 18/A), fsz. 011. szoba; WEB
  • Kruppa András Tiborné Tel: +36 52 415 222 / 11116 Fax: +36 52 315-087; E-mail

Földtudományi Intézet

• Matematika -Földtudományi épület, Földtudományi Intézet,  I. emeleti postaláda; WEB
  • Dr. Molnár Ernő, Tel: +36 52 512 900 / 22742;

Kémiai Intézet

• Intézeti Iroda, Kémiai épület, E-402, WEB, Tel: (+36 52 512 900 / 22470

Matematikai Intézet

• Matematika épület – IV.em. M427, WEB
  • Kovácsné Kiss Adrienn Tel: +36 52 512 900 / 22504,  Fax: +36 52 512-728,

A specializációválasztás minimum feltétele

• a követelményrendszerben található mintatantervben I. félévre ajánlott kreditek legalább 70 %-ának teljesítése.
  • 2013. szeptemberétől a tanári szakirányokra való jelentkezést a Kar nem engedélyezi.
  • A tanulmányok, specializáció nélküli folytatását is kérjék az adott űrlapon, ezzel is tájékoztatva a szakmát szándékaikról.
  • A Kémiai Intézet a képzésben résztvevők 1. lezárt félévi eredményei és a beadott jelentkezési lapok alapján a specializációválasztást
    • javasolja (ennek feltétele: ≥3.50 nem súlyozott tanulmányi átlageredmény)
    • elfogadja (ennek feltétele ≥2.50–3.49 nem súlyozott tanulmányi átlageredmény)
    • fenntartással elfogadja (2.50-nél kisebb nem súlyozott tanulmányi átlag esetén; ekkor a létszámkorlátos oktatási formák esetén, a szakirányon haladók előnye esetleg nem biztosítható).
  • Aki specializáció nélküli tantervi háló szerint tanul, de valamely specializációra előírt összes tantárgyi kötelezettségnek eleget tesz, azok megkaphatják az alapdiploma mellé a specializáció elvégzését igazoló betétlapot. Az erről kiállított igazolást az Intézet Oktatási Felelőse állítja ki.
  • Ugyanakkor a specializáció teljesítéséhez szükséges kötelező tárgyak felvételekor előnyt  élveznek azok a hallgatók, akik hivatalosan felvették a (vegyész) specializációt.

Fontos: az alapozó szakmai főtárgy (Általános kémia) teljesítése nélkül a specializációra jelentkezés automatikusan elutasításra kerül!

A Biológiai és Ökológiai Intézet biológia BSc szakos hallgatóinak a specializációra való jelentkezési határidő: 2015. szeptember 25. Ezt megelőzően, szeptemberben az intézet a specializációkról tájékoztatót tart, amelynek pontos időpontjáról a Neptunon keresztül kapnak majd értesítést. A specializációra való kerülés a biológia BSc hallgatók esetében a 4. félévben történik meg.

TTK Tanulmányi Osztály

Frissítés dátuma: 2017.12.04.