Ösztöndíjprogram elsőéves hallgatók számára

A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara (DE TTK) ösztöndíj programot hirdet az első évre felvett hallgatói számára, akik kiemelkedő pontszámmal nyertek felvételt a DE TTK valamelyik szakára, és az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) országos fordulójában, vagy az Arany János Tehetséggondozó Program tagjaként már a középiskolában bizonyították kiemelkedő képességeiket és a természettudományok iránti elkötelezettségüket.

Az ösztöndíj egy tanévre, a hallgató tanulmányainak első két félévére szól, összege 10.000 Ft/hónap.

• Pályázhatnak azok az első évre beiratkozott hallgatók, akik-  a felvételi eljárás során legalább 420 pontot értek el.
  • középiskolai tanulmányaik alatt valamilyen természettudományos tantárgyból (matematika, fizika, kémia, biológia, földrajz) legalább egy alkalommal bejutottak az OKTV országos döntőjébe.
  • Valamilyen országos és/vagy nemzetközi tanulmányi/tudományos versenyen eredményesen szerepeltek.

A pályázat elbírálásánál figyelembe vett versenyek

A feltételek közül a felvételin elért 420 pont mellé még egy kritériumnak teljesülni kell a sikeres pályázáshoz.

A TTK évente maximum 30 ösztöndíjat ad ki.

A pályázatok elbírálásánál azonos pontszám esetén a rangsor kialakítása a következő szempontok
alapján történik

• középfokú nyelvvizsgák száma
  • felsőfokú nyelvvizsgák száma
  • minél magasabb felvételi pont
  • több kritérium teljesülése
  • minél előkelőbb helyezés a tanulmányi versenyeken
  • középiskolásként a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán végzett (a tanszékvezető és a témavezető által igazolt) kutatómunka

Az ösztöndíj folyósításának feltételei

• Az ösztöndíj egy alkalommal, a hallgató tanulmányainak első tanévére nyerhető el, legfeljebb két félévre folyósítható.
  • Az ösztöndíj időtartama alatt a hallgató vállalja, hogy szorgalmasan tanul, fegyelmezetten látogatja az órákat, tanulmányaival a mintatanterv szerint halad és legalább jó tanulmányi eredményt ér el (mindkét félév tanulmányi átlaga legalább 4,00).
  • A hallgató tanulmányi teljesítményét a kar Tanulmányi Osztálya az első félév végén ellenőrzi, nem megfelelő teljesítés esetén az ösztöndíj megvonásra kerül. A már kifizetett ösztöndíjat nem kell megtéríteni.
  • A hallgató az ösztöndíj időtartama alatt köteles aktívan részt venni a TTK beiskolázási és tudománynépszerűsítő tevékenységében.
  • A második félévtőlkezdődően a hallgató bekapcsolódik a TTKn folyó kutatómunkába, TDK munkát végez a kar egy oktatójának irányításával.
  • A hallgató mindkét félév végén írásos beszámolót készít tanulmányai előre haladásáról és egyéb tevékenységeiről.
  • Az ösztöndíjra pályázni a beiratkozást követően lehet. A kitöltött pályázati űrlapot a csatolmányokkal együtt szeptember 23-ig kell beadni a TTK TO 106-os irodájában.

Letölthető dokumentum

Frissítés dátuma: 2017.09.29.