29 jan
A távérzékelés gyakorlati kérdései
Távérzékelt adatok feldolgozási módszerei címmel szervezett workshopot a Debreceni Egyetem Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszéke, valamint a 2018 nyarán létrehozott Távérzékelési Szolgáltató Központ. A cél a közös kutatási tevékenység erősítése.
28 jan
Versenyképes tudás, piacképes diploma
A legkorszerűbb technológiákat felvonultató mérnökképzésekkel és a magas szintű tudást biztosító természettudományi szakokkal várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem idén 70 éves Természettudományi és Technológiai Kara.
24 jan
Milliárdok a felsőoktatásra
A Debreceni Egyetemen is bemutatta a hazai felsőoktatásban megvalósuló uniós fejlesztéseket az Innovációs és Technológiai Minisztérium. A tárca által indított országos roadshow ötödik állomása a Természettudományi és Technológiai Kar Duális Képzési Információs Napja volt.
16 jan
Ösztöndíj tanárjelölteknek
A Debreceni Egyetem 64 hallgatója részesül Klebelsberg Képzési Ösztöndíjban a 2018/2019-es tanévben. Az okleveleket hétfőn Budapesten, a Pesti Vigadóban rendezett ünnepségen vehették át a díjazottak.
15 jan
Világszínvonalú adomány
Újabb, ezúttal mintegy 15 millió forint értékű adománnyal támogatja a Debreceni Egyetem műszaki és természettudományos képzéseit a National Instruments Hungary Kft. (NI). A LabVIEW Multisim szoftverlicenc átadóünnepségét kedden tartották a Műszaki Karon.
11 jan
Az udvarlástól az utódgondozásig
Az ivari szerepek evolúciójának új kutatási irányai címmel pénteken megkezdődött a II. Élvonal Konferencia. A partimadarak szociális viselkedésével foglalkozó nemzetközi kutatási programhoz kapcsolódó rendezvényre a világ minden tájáról érkeztek kutatók.
Rendhagyó laborgyakorlat
Speciális műszerekkel jutalmazták azt a tíz villamosmérnök-hallgatót, akik kiváló teljesítményt nyújtottak a National Instruments ipari alkalmazást támogató laboroktatásán. A szabadon választható kurzus évről évre népszerűbb, idén már 32 hallgató jelentkezett rá.
Új kihelyezett tanszék a TTK-n
A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ szarvasi Halászati Kutatóintézeténél hozta létre Hidrozoológia Kihelyezett Tanszékét a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. Az alapításról szóló megállapodást csütörtökön a Debreceni Hidrobiológus Fórumon írták alá.
Szénhidrátokkal a fertőzések ellen
A baktériumok elleni védekezésben jelenthet előrelépést a Debreceni Egyetem kutatóinak felfedezése. Olyan vegyületeket állítottak elő, amelyek megakadályozhatják a kórokozók által okozott fertőzés kialakulását. Eredményeiket a „Chemistry – A European Journal” szaklapban publikálták.
MinDEnben az élen
Hét képzési területen is az első, vagy dobogós helyen végzett a Debreceni Egyetem a HVG legfrissebb rangsorán. Az oktatói és hallgatói kiválóságok listáján az intézmény agrár-, gazdasági, műszaki, orvosi, pedagógus, sport és természettudományi képzései emelkednek ki.