A tudomány jövője – a jövő tudósai (videóval)
A Magyar Tudomány Ünnepe keretében rendezte doktoravató ünnepségét szombaton a Debreceni Egyetem. Az eseményen 74 frissen avatott doktor vehette át tudományos fokozatát igazoló oklevelét.
Új biotechnológiai eredmények
A génterápiát megalapozó kutatásoktól a mezőgazdaságig öt különböző területen végeztek biotechnológiai kutatásokat a Debreceni Egyetem oktatói és hallgatói. Az ipar számára is hasznosítható eredményeket csütörtökön tudományos szimpóziumon mutatták be.
iTT Kutathatsz!
Természettudományos és Mérnöki Fesztiválon mutatta be szerdán a továbbtanulás előtt álló diákoknak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara, hogy milyen érdekes témákkal foglalkozhatnak, illetve milyen karrierlehetőségek várnak rájuk a TTK-s diplomával.
Élményt nyújtó oktatás
A közoktatás fejlesztését támogató MTA Tantárgy-pedagógiai Kutatási Program természettudományi-matematikai-informatikai oktatás munkacsoport beszámoló konferenciájának ad otthont november 16. és 17. között a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Biztonságos reaktortervezés
Az atomerőművek tervezése során felhasznált biztonsági megközelítések technológiai és műszaki jellemzőit mutatta be az Obnyinszki Atomenergetikai Intézet egyetemi docense a Debreceni Egyetemen tartott előadásában.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Fintelligence Lab-átadás, Sportgazdasági, -menedzsment és Teniszközpont-alapkőletétel, új együttműködések, szakmai konferenciák, jubileumok, nagyköveti látogatás – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
Geográfusok országos találkozója
A földrajztudomány legfrissebb kutatási eredményeiről és a közoktatás kérdéseiről tanácskoznak a Magyar Földrajzi Konferencián. A Debreceni Egyetemen pénteken kezdődött, háromnapos rendezvényen téma az is, hogyan lehetne javítani a földrajztanítás színvonalán.
Debreceni kutatás a Science címlapján
A klímaváltozásnak a partimadarak fészkelési szokásaira gyakorolt hatását vizsgálta egy nemzetközi kutatócsoport a Debreceni Egyetem professzorának irányításával. A kutatás meglepő eredményt hozott, ami teljesen új szemszögből világítja meg a globális felmelegedés következményeit.
Kutatásokkal a fenntartható gyepekért
A Debreceni Egyetem, a Szent István Egyetem és az MTA kutatói hazai gyepeken vizsgálták a legeltetés hatásait. Az Ecology and Evolution című szaklapban publikált eredmények szerint a löszgyepek különösen érzékenyek a túllegeltetésre.
Díszoklevél az egykori végzősöknek
Arany-, gyémánt-, vas- és rubindiplomával köszöntötték az egyetem Bölcsészettudományi, valamint Természettudományi és Technológiai Karán 50, 60, 65 és 70 évvel ezelőtt végzett egykori hallgatókat október 14-én a Díszudvaron.