Debreceni szakemberek elismerése
Akadémiai Díj, Arany János-életműdíj, új akadémikusok kinevezése – a Debreceni Egyetem több kiváló oktatója, professzora részesült elismerésben a Magyar Tudományos Akadémia 191. közgyűlésén, ahol bemutatkozott az MTA jóváhagyásával megalakult Fiatal Kutatók Akadémiája.
A legjobb földrajzosok az egyetemen
Huszonhatodik alkalommal rendezték meg a Less Nándor Országos Földrajzversenyt. A Debreceni Egyetemen tartott döntőn több mint 30 intézmény 90 általános- és középiskolás diákja vett részt április 26-án és 27-én.
Kutatások a növényi jellegekről
A Debreceni Egyetem koordinálásával a hazai növényi jellegeket összefoglaló nemzeti adatbázis létrehozásáról tanácskoztak a szakemberek pénteken. A DAB Székházban tartott ülésen emellett az aktuális ökológiai kutatásokat is áttekintették.
Kétéltűek szülői szerepben
Tovább gondozzák és több védelmet nyújtanak utódaik számára azok a békák, amelyek szárazföldre rakják a petéiket – állapították meg a Debreceni Egyetem szakemberei. A több mint 1000 kétéltűfajt érintő átfogó kutatásról szóló cikket a biológiai tudományok egyik vezető lapjában publikálták.
Kémiából jeles: Irinyi-döntő a TTK-n
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara adott otthont a hétvégén az 51. Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny döntőjének. Több mint 200 diák mérte össze tudását szóban, írásban és a laboratóriumban.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi szenátusi ülés, tudományos tanácskozások, innovatív fejlesztések, adatvédelmi fórum a Tankcsapdával – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
Fiatal kémikusok szimpóziuma
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara ad otthont a Fiatal Kémikusok Fóruma első szimpóziumának. A háromnapos tanácskozáson a DE TTK Kémiai Intézetének szakemberei is bemutatják kutatásaikat.
29 már
Nobel-díjas biokémikusé az uDEsia-díj
Arieh Warshel világhírű biokémikus az első, akinek University of Debrecen Science Impact Award (uDEsia) díjat adományozott a Debreceni Egyetem. A Nobel-díjas kutató Szilvássy Zoltán rektortól vette át a tudományos elismerést március 29-én.
29 már
Kárpát-medencei Romakutatási Fórum
A határon túli magyar ajkú cigányság helyzetének áttekintésére szervezett romakutatási fórumot a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Társadalomföldrajzi és Területfejlesztési Tanszéke az Emberi Erőforrások Minisztériumának felkérésére.
28 már
Sikeresek és tehetségesek
Helyezésekkel, különdíjjal tértek haza a Debreceni Egyetem fiatal tehetségei, akik sikerrel szerepeltek a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Budapesti Műszaki Egyetemen rendezett Kémiai és Vegyipari, valamint Műszaki Tudományi Szekciójának megmérettetésein.