Biotechnológia: múlt és jövő
Az országban egyedülálló módon kizárólag a Debreceni Egyetemen folyik a biotechnológia minden területére kiterjedő oktatás. A képzés 30 évvel ezelőtti indulására tudományos tanácskozáson emlékeznek április 6-án.
13 már
Részecskefizikusok lettek egy napra
A nagy hadronütköztető detektoraival gyűjtött adatokat vizsgálták és elemezték azok a középiskolás diákok, akik a Nemzetközi Részecskefizikai Diákműhely programjának keretében a Debreceni Egyetem Fizikai Intézetében töltötték a pénteket.
09 már
Nők a tudományban: díjazott kutatónő
A Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszékének adjunktusa, Valkó Orsolya nyerte el agrártudományok kategóriában a Nők a Tudományban Kiválósági Díjat. A kiemelkedő teljesítményt nyújtó kutatónőket nőnapon díjazták a Magyar Tudományos Akadémián.
09 már
Modernizálják a műszaki képzést
Palkovics László oktatásért felelős államtitkár részvételével jött létre a Debreceni Egyetem műszaki és informatikai képzéseinek fejlesztését támogató testület, melynek munkájában az intézmény rektora, kancellárja és érintett dékánjai mellett a régió vállalatai is részt vesznek.
28 feb
"Női sört" tervez a leendő biomérnök
Rimaszombati Fruzsina a molekuláris biológusok „háziállatát”, a sörélesztőt választotta kutatási témájának. Az Ifjúsági Bolyai Pályázat nyertes munkája a sörélesztők egyedülálló evolúciós történetéről és annak gyakorlati alkalmazásairól többet tud, mint bármelyik „sörbarát”.
21 feb
Együtt a Ganzzal: ipar és innováció
A hazai ipar nagy múltú vállalatával, a Ganz Engineering és Energetikai Gépgyártó Kft-vel kötött együttműködési keretmegállapodást a Debreceni Egyetem. A cég az egyetemre bízza a Láng Gépgyár egyedülálló hagyatékát.
15 feb
A szegélyek szerepe az ökológiában
A Brit Ökológiai Társaság lapjában, az Ecology and Evolution-ben publikálták eredményeiket a Debreceni Egyetem kutatói a szegélyek és az átmeneti zónák jelentőségéről és ökológiai szerepéről.
08 feb
Duplán ünnepelt az OVI
Színes kutatási tevékenység, innovatív oktatási módszerek – dinamikusan fejlődik az egyetem Orvosi Vegytani Intézete, mely idén 95 éves. A keddi jubileumi tudományos ülésen a 70 éves Gergely Pált is köszöntötték.
08 feb
Tapasztalatot kapnak a diploma mellé
Duális Képzési Információs Napot tartott a továbbtanulás előtt álló középiskolásoknak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara a duális képzések népszerűsítésére.
06 feb
TTK: természet és technológia
Új tanárképzési szakokkal, biztos elhelyezkedést nyújtó mérnöki képzésekkel, valamint a klasszikus természettudomány teljes spektrumával várja a tudomány iránt érdeklődő fiatalokat a Természettudományi és Technológiai Kar.