Ifjú földrajztudósok versenye
Az ország 57 iskolájának 380 diákja nevezett be a fiatalon elhunyt kutató, Less Nándor nevét viselő földrajzversenyre, melynek döntőjét harmadik alkalommal rendezték meg a Debreceni Egyetemen.
Újabb sikerek az OTDK-n
A Biológia és a FiFöMa Szekciókban hazai pályán, míg a Társadalomtudományi Szekcióban a fővárosban mutatták be kutatási témáikat a Debreceni Egyetem hallgatói, akik 6 első, 8 második, 8 harmadik helyet és 13 különdíjat, valamint egy kiemelt különdíjat szereztek.
A tehetség mindenek felett
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia két tudományterületi szekciójának, a Biológiának és a FiFöMa-nak (Fizika, Földtudományok és Matematika) ad otthont a héten a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Harminc éves a biotechnológus képzés
A mikrobiális biotechnológia oktatásának kezdetéről, valamint fő ágazatainak aktuális kérdéseiről és kihívásairól is szó volt a Debreceni Egyetemen folyó biotechnológus képzés 30. évfordulóján rendezett tudományos tanácskozáson.
Szenzációs újdonság a sejtkutatásban
Áttörést értek el az élő sejtek megfigyelésében a Debreceni Egyetem kutatói. A tudósok egy olyan egyedülálló videómikroszkópos rendszert építettek, melynek használata új távlatokat nyit a rákkutatásban és a farmakológiában is.
Biotechnológia: múlt és jövő
Az országban egyedülálló módon kizárólag a Debreceni Egyetemen folyik a biotechnológia minden területére kiterjedő oktatás. A képzés 30 évvel ezelőtti indulására tudományos tanácskozáson emlékeznek április 6-án.
13 már
Részecskefizikusok lettek egy napra
A nagy hadronütköztető detektoraival gyűjtött adatokat vizsgálták és elemezték azok a középiskolás diákok, akik a Nemzetközi Részecskefizikai Diákműhely programjának keretében a Debreceni Egyetem Fizikai Intézetében töltötték a pénteket.
09 már
Modernizálják a műszaki képzést
Palkovics László oktatásért felelős államtitkár részvételével jött létre a Debreceni Egyetem műszaki és informatikai képzéseinek fejlesztését támogató testület, melynek munkájában az intézmény rektora, kancellárja és érintett dékánjai mellett a régió vállalatai is részt vesznek.
09 már
Nők a tudományban: díjazott kutatónő
A Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszékének adjunktusa, Valkó Orsolya nyerte el agrártudományok kategóriában a Nők a Tudományban Kiválósági Díjat. A kiemelkedő teljesítményt nyújtó kutatónőket nőnapon díjazták a Magyar Tudományos Akadémián.
28 feb
"Női sört" tervez a leendő biomérnök
Rimaszombati Fruzsina a molekuláris biológusok „háziállatát”, a sörélesztőt választotta kutatási témájának. Az Ifjúsági Bolyai Pályázat nyertes munkája a sörélesztők egyedülálló evolúciós történetéről és annak gyakorlati alkalmazásairól többet tud, mint bármelyik „sörbarát”.