Díszoklevél az egykori végzősöknek
A bölcsészettudományi, jogi és természettudományi Karok egykor végzett hallgatóit köszöntötték vasárnap a Debreceni Egyetemen.
Színpadon a tudomány
A résztvevő csaknem száz hazai és határon túli természettudományokat tanító pedagógus közül negyvenen jutottak tovább a Science on Stage 2017-es nemzetközi versenyére, amelynek – a mostani válogatóhoz hasonlóan – Debrecen ad majd otthont.
FM90: életre kelt folyók az egyetemen
A Kémia épületbe „költözött” a Tisza és a Sajó. A Debreceni Egyetem folyóvizes kutatólaboratóriumában olyan új módszereket keresnek a kutatók, amelyek az árvízi védekezésben segíthetnek – részletek az FM90 Campus Rádióban.
Fókuszban a természettudomány
Csaknem száz hazai és határon túli természettudományokat tanító pedagógus mutatkozik be a „Magyar Science on Stage 2016” háromnapos programsorozatán, amelyet október 7-9. között rendeznek az Agóra Tudományos Élményközpontban.
Korszerű laborban oktatják a szerves kémiát
Mintegy 55 millió forintból alakították ki a Természettudományi és Technológiai Kar Szerves Kémiai Tanszékének új hallgatói laboratóriumát a Kémia épületben, a Gyógyszerésztudományi Kar által korábban használt helyiségekből.
Science Café–tudományról könnyedén
Ebben a tanévben is folytatódik a Science Café, a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő előadássorozata a Libri Könyvesboltban.
Modern autóipari ismereteket tanulhatnak
Szoftverfejlesztés multinacionális vállalatoknál – Autóipari fejlesztések címmel indít új szabadon választható tárgyat a Bosch a Debreceni Egyetemen.
Újdonságok az atomspektroszkópiában
A Debreceni Egyetem atomspektroszkópiai laboratóriumának új műszereit is kipróbálhatták az érdeklődők a IV. Atomspektroszkópiai szakmai napon.
Talajaink védelme – a jövő nemzedékéért
A Debreceni Egyetemen tartotta kétévente esedékes vándorgyűlését a Magyar Talajtani Társaság. A szakemberek talajaink védelmét szorgalmazzák.
31 aug
Ipari igényekre hangolva
A Természettudományi és Technológiai Kar két szakján is indul duális képzés. A cégek kedden kötöttek szerződést a hallgatókkal.