Milliárdok a műszaki képzés fejlesztésére
Csaknem 20 milliárd forinttal támogatja a kormány a Debreceni Egyem műszaki képzéseinek fejlesztését. A tervek szerint 2020 szeptemberében már elindulhat a járműmérnöki képzés, amelynek repülőmérnöki szakiránya is lesz.
Kezdődnek a diplomaosztók - ÚJ
Az Általános Orvostudományi Kar június 14-i ünnepsége nyitotta a nyári diplomaosztók július 6-ig tartó sorát a Debreceni Egyetemen. Idén a 14 karon csaknem 3500 végzős veheti át a végzést igazoló oklevelet.
Kilencven éve a növények vonzásában
A klasszikus botanikától az ökofiziológiai vizsgálatokon át a növényi hatóanyagok kutatásáig a tudományterület megannyi szegmensét lefedi oktatási és tudományos tevékenységével az idén 90 éves fennállását ünneplő Növénytani Tanszék a Debreceni Egyetemen.
Paks II. Akadémia az egyetemen
Atomerőművi üzemeltetési szakmérnök szakirányú továbbképzési szak indul szeptembertől a Debreceni Egyetemen. A tananyag kidolgozásában az intézmény szakemberei is részt vettek. A képzés indításáról szerdán írtak alá együttműködési megállapodást a felek.
Aktualitások a térinformatikában
Az e-közigazgatás legújabb fejlesztéseiről, a rendőrségi térképtárról, a drónfelvételek feldolgozásáról, a térinformatika hidrológiai alkalmazásáról is szó lesz többek között a 10. Térinformatikai Konferencián és Szakkiállításon, amely csütörtökön kezdődött a Debreceni Egyetemen.
Fókuszban a fémorganikus katalízis
Nemzetközi tudományos tanácskozással köszöntötték a fizikai kémia jeles professzorát, Joó Ferencet 70. születésnapja alkalmából a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar, a Kémiai Intézet és a Fizikai Kémiai Tanszék vezetői, kollégái, pályatársai.
Címlapon a debreceni kémikusok
A korábbinál egyszerűbb módon előállítható, és hatékonyabban felhasználható glikomimetikumokat hoztak létre a Debreceni Egyetem vegyészei. A gyógyszeriparban is hasznosítható vegyülettípus szintetizálásáról szóló kutatást a neves New Journal of Chemistry a címlapján közölte.
Debreceni szakemberek elismerése
Akadémiai Díj, Arany János-életműdíj, új akadémikusok kinevezése – a Debreceni Egyetem több kiváló oktatója, professzora részesült elismerésben a Magyar Tudományos Akadémia 191. közgyűlésén, ahol bemutatkozott az MTA jóváhagyásával megalakult Fiatal Kutatók Akadémiája.
A legjobb földrajzosok az egyetemen
Huszonhatodik alkalommal rendezték meg a Less Nándor Országos Földrajzversenyt. A Debreceni Egyetemen tartott döntőn több mint 30 intézmény 90 általános- és középiskolás diákja vett részt április 26-án és 27-én.
Kutatások a növényi jellegekről
A Debreceni Egyetem koordinálásával a hazai növényi jellegeket összefoglaló nemzeti adatbázis létrehozásáról tanácskoztak a szakemberek pénteken. A DAB Székházban tartott ülésen emellett az aktuális ökológiai kutatásokat is áttekintették.