Sikeres anyagtudományi kutatások
Több mint 90 tudományos publikáció született, és az infrastrukturális fejlesztéseknek köszönhetően nemzetközi színvonalú regionális anyagtudományi műhely jött létre a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán a most záruló, mintegy 1,2 milliárd forintos projekt keretében.
Új egyetemi professzorok a DE-n
Tovább gyarapodott a Debreceni Egyetem professzori gárdája. A tizenkét új egyetemi tanár 2021. szeptember 1-től hatályos kinevezéséről Áder János köztársasági elnök döntött. A határozat a Magyar Közlöny idei 160. számában jelent meg.
30 aug
Közösen kutatják az elsivatagosodást
A Föld hat kontinensének 174 száraz területén végzett élőhelyrekonstrukciós kísérleteket vizsgálta az a nemzetközi kutatás, amelyben a Debreceni Egyetem ökológusa is közreműködött. Az eredményeket a neves Nature Ecology & Evolution szaklapban publikálták.
24 aug
Egyetemi polgárokat tüntettek ki
A Debreceni Egyetem több kutatója, oktatója, szakembere vehetett át állami kitüntetést augusztus 20-án a nemzeti ünnep és államalapító Szent István király napja alkalmából. A város napján odaítélt kitüntető címeket is most adta át Debrecen Megyei Jogú Város önkormányzata.
24 aug
ÚNKP - ösztöndíj a kiválóknak
Több mint 300 millió forint ösztöndíjat nyertek a Debreceni Egyetemről benyújtott sikeres pályaművek az Új Nemzeti Kiválóság Program 2021-2022-es tanévre meghirdetett pályázatain.
23 aug
​​ Táboroznak a jövő kutatói
Több mint száz középiskolás részvételével kezdődött meg a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának Nyári Tábora. A héten a diákok a tudományos munka mellett megismerhetik a TTK képzési és kutatási kínálatát is.
17 aug
„Fagyott füsttel” a környezetért
Az élővilág veszélyeztetése nélkül tudják eltávolítani a toxikus higanyszennyezést a környezetből a Debreceni Egyetem vegyészeinek új fejlesztésével. A speciális aerogélekről szóló publikáció a környezettudomány meghatározó nemzetközi lapjában, a Chemosphere-ben jelent meg.
11 aug
Csúcstechnológiával a vadlovakért
Mesterséges intelligencia segít megmenteni a barlangrajzokról is ismert veszélyeztetett ázsiai vadlovakat a Hortobágyon. A Hortobágy Nemzeti Park területén élő Przewalski-lovak életmódját drónokkal vizsgálják a Debreceni Egyetem kutatói. Az adatokat a Microsoft Azure programjával dolgozzák fel.
30 júl
Gazdaváltás a fészekparazita lepkéknél
Hogyan alkalmazkodnak a fészekparazita lepkék a gazdaszervezet változásához? Erre a kérdésre keresték a választ a Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszékének kutatói. A vizsgálat eredményeiről több nemzetközi lapban jelent meg publikáció.
16 júl
Hazatért a DIMAT-konferencia
A Debreceni Egyetem Szilárdtest Fizikai Tanszékének szervezésében tartották meg a tizenegyedik International Conference on Diffusion in Materials (DIMAT) tanácskozást. A diffúziós fizika legjelentősebb konferenciáját több mint harminc év után rendezték újra Magyarországon.

A tájékoztatót megismertem.