25 aug
Fókuszban az alkalmazott matematika
A valószínűségszámítás, az elméleti és alkalmazott statisztika legújabb kutatási eredményeit és módszereit vitatják meg a tudományterület kutatói a Debreceni Egyetem Informatikai Karának nemzetközi tudományos konferenciáján.
15 aug
Okos térkép a Debreceni Egyetemről
Az elsősök és az új egyetemi polgárok tájékozódását segítő információs térképet fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának geográfus-geoinformatikus hallgatói.
07 aug
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ponthatárok, orvosi bravúr, Debreceni Nyári Egyetem, TTK tábor, Universiade, „okos” fesztivál - az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított júliusban is a Díszudvar magazin.
10 júl
Fiatalon kezdik a kutatást
Mintegy száz középiskolás diák ismerkedik a tudományos pálya, a kutatói-mérnöki szakma különleges világával a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának egyhetes nyári táborában.
06 júl
Töretlen fejlődés: új dékán a TTK-n
Huszonöt tanszékével, majdcsak száz szakával és mintegy háromezer hallgatójával a Debreceni Egyetem egyik legnagyobb kara a Természettudományi és Technológiai Kar, melynek vezetői tisztségét július 1-jétől Kun Ferenc tölti be.
03 júl
Díszdoktori címet kaptak
A Debreceni Egyetem két professzorát fogadta tiszteletbeli doktorává a Miskolci Egyetem. Berényi Ervin és Beke Dezső az elsők a Debreceni Egyetemről, akik megkapták ezt az elismerést.
Zenével illusztrált tudomány
Minikoncerttel prezentáltak az egyetem vezetői a tudományos fesztiválon. A ritmusra adott agyi változásokat mutatták be az egyetemi professzorok a Science on Stage - Tudomány a színpadon elnevezésű nemzetközi oktatási fesztivál megnyitóján.
Középpontban a természettudomány
Európa természettudományos fővárosává válik négy napra Debrecen: a cívisvárosban rendezik június 29-július 2. között a Science on Stage fesztivált, amelyen 30 ország csaknem 450 pedagógusa mutatja be legújabb oktatási módszereit.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új műszaki laboratórium, DEMEK-jubileum, Szent László konferencia, doktoravató, Food Day, Sárgulás– az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
Megújuló képzések a TTK-n
Korszerűsített tantervek alapján tanulnak szeptembertől a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának elsőéves hallgatói. A változásokat a Természettudományos Tárgyakat Oktató Középiskolai Tanárok Fórumán ismertették.