Újabb Lendület-csoport az egyetemen
A tájhasználat és a klíma változásával járó kihívásokra adható válaszokhoz járulhat hozzá eredményeivel a Debreceni Egyetem új Lendület-kutatócsoportja, amely 5 évre nyert támogatást a Magyar Tudományos Akadémiától.
Együttműködés a MÁV-csoporttal
A hazai műszaki, technológiai és természettudományi képzés színvonalának emelése érdekében együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem és a MÁV-csoport május 9-én, Budapesten.
Jubileumi tudományos konferencia
Harminc hallgató négy szekcióban mutatta be kutatási témáit a Debreceni Egyetem Hatvani István Szakkollégiumának tavaszi tudományos konferenciáján. A szakkollégium idén ünnepli fennállásának huszadik évfordulóját.
Egyetemi tag az ifjúsági akadémiában
A fiatal kutatókat tömörítő európai szervezet, a Young Academy of Europe a tagjai közé választotta Török Péter biológus-ökológust, a Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszékének egyetemi docensét.
Ifjú földrajztudósok versenye
Az ország 57 iskolájának 380 diákja nevezett be a fiatalon elhunyt kutató, Less Nándor nevét viselő földrajzversenyre, melynek döntőjét harmadik alkalommal rendezték meg a Debreceni Egyetemen.
Újabb sikerek az OTDK-n
A Biológia és a FiFöMa Szekciókban hazai pályán, míg a Társadalomtudományi Szekcióban a fővárosban mutatták be kutatási témáikat a Debreceni Egyetem hallgatói, akik 6 első, 8 második, 8 harmadik helyet és 13 különdíjat, valamint egy kiemelt különdíjat szereztek.
A tehetség mindenek felett
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia két tudományterületi szekciójának, a Biológiának és a FiFöMa-nak (Fizika, Földtudományok és Matematika) ad otthont a héten a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Harminc éves a biotechnológus képzés
A mikrobiális biotechnológia oktatásának kezdetéről, valamint fő ágazatainak aktuális kérdéseiről és kihívásairól is szó volt a Debreceni Egyetemen folyó biotechnológus képzés 30. évfordulóján rendezett tudományos tanácskozáson.
Szenzációs újdonság a sejtkutatásban
Áttörést értek el az élő sejtek megfigyelésében a Debreceni Egyetem kutatói. A tudósok egy olyan egyedülálló videómikroszkópos rendszert építettek, melynek használata új távlatokat nyit a rákkutatásban és a farmakológiában is.
Biotechnológia: múlt és jövő
Az országban egyedülálló módon kizárólag a Debreceni Egyetemen folyik a biotechnológia minden területére kiterjedő oktatás. A képzés 30 évvel ezelőtti indulására tudományos tanácskozáson emlékeznek április 6-án.