A botanikus kertek titkai
A színesedő lombok mellett különleges virágzó fajok is páratlan élményt nyújtanak az őszi Botanikus Kertben. A debreceni gyűjtemény igazgatója is részt vesz a szakma európai seregszemléjén Budapesten.
Vállalati Ösztöndíj pályázat
A MÁV Zrt. a vasút iránt érdeklődő egyetemi hallgatók számára Vállalati Ösztöndíj pályázatot hirdet.
Díszoklevelet vettek át
Arany-, gyémánt- és vasdiplomával köszöntötték az 50, 60, 65 évvel ezelőtt végzetteket vasárnap a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán. A díszoklevél-átadó ünnepségen a kar kiemelkedő oktatóinak TTK Katedra Díjat adtak át.
06 okt
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS „MERCK TANULMÁNYI TÁMOGATÁS a 2017/2018-2018/2019-es tanévekre
A Merck Kft. pályázatot hirdet azzal a céllal, hogy támogassa a szociálisan hátrányos helyzetű, jó tanulmányi eredményt elérő középiskolás diákokat.
03 okt
Bizonyíték alapú ájurvéda
Az „élet tudományának” is nevezett hagyományos indiai orvoslási rendszer klinikai gyakorlatba történő átültetéséről volt szó azon a szimpóziumon, amelyet a Debreceni Egyetem és az indai kormány AYUSH minisztériuma közösen szervezett.
Kimagasló eredményt értek el
A Debreceni Egyetem 110 hallgatója részesül a 2017/2018-as tanévre nemzeti felsőoktatási ösztöndíjban. A legtöbben a Bölcsészettudományi, valamint a Természettudományi és Technológiai Karon tanulnak.
Új utak az anyagtudományban
A legkorszerűbb műszaki technológiák fejlesztéséhez kutatási hátteret nyújtó Regionális Anyagtudományi Kiválósági Műhelyt hoz létre a Debreceni Egyetem és az MTA Atommagkutató Intézete több mint egymilliárd forintból.
Újdonságok az élelmiszer-analitikában
A hazai mézek elemtartalmának és növényi olajok foszfor-tartalmának meghatározásáról, valamint a tokaji és egri bor- és mustminták mikroelemeinek vizsgálatáról is szó volt a V. Atomspektroszkópiai Szakmai Napon a Debreceni Egyetemen.
30 aug
Részecskefizikusok találkozója
A nagy hadronütköztetőhöz kapcsolódó elméleti és kísérleti kutatások eredményeit vitatják meg szakemberek a QCD@LHC 2017 konferenciáján, amely az idei Debrecen University Symposium.
29 aug
Újabb duális hallgatók a TTK-n
Tizenegy elsőéves kezdi tanulmányait szeptemberben duális képzésben a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán. A diákok kedden írták alá hallgatói szerződésüket a cégek képviselőivel.