25 okt
Mi a pálya?
Élményeken keresztül ismerhették meg a különböző mérnöki szakmákat a fiatalok a Mi a pálya? című műszaki pályaválasztó fesztiválon, szerdán a Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában.
24 okt
Korszerű orosz atomerőművek
A nyomott vizes reaktortechnológiáról és a VVER-1200 típusú blokkok biztonsági megoldásairól tartott előadást Olga Momot, a moszkvai MIFI Nemzeti Nukleáris Kutatóegyetem Obnyinszki Atomenergetikai Intézetének docense a Debreceni Egyetemen.
12 okt
Kinevezések az egyetemen
Egyetemi és főiskolai tanári, valamint tudományos tanácsadói kinevezését vehette át a Debreceni Egyetem tizenöt oktatója csütörtökön.
A botanikus kertek titkai
A színesedő lombok mellett különleges virágzó fajok is páratlan élményt nyújtanak az őszi Botanikus Kertben. A debreceni gyűjtemény igazgatója is részt vesz a szakma európai seregszemléjén Budapesten.
Vállalati Ösztöndíj pályázat
A MÁV Zrt. a vasút iránt érdeklődő egyetemi hallgatók számára Vállalati Ösztöndíj pályázatot hirdet.
Díszoklevelet vettek át
Arany-, gyémánt- és vasdiplomával köszöntötték az 50, 60, 65 évvel ezelőtt végzetteket vasárnap a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán. A díszoklevél-átadó ünnepségen a kar kiemelkedő oktatóinak TTK Katedra Díjat adtak át.
06 okt
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS „MERCK TANULMÁNYI TÁMOGATÁS a 2017/2018-2018/2019-es tanévekre
A Merck Kft. pályázatot hirdet azzal a céllal, hogy támogassa a szociálisan hátrányos helyzetű, jó tanulmányi eredményt elérő középiskolás diákokat.
03 okt
Bizonyíték alapú ájurvéda
Az „élet tudományának” is nevezett hagyományos indiai orvoslási rendszer klinikai gyakorlatba történő átültetéséről volt szó azon a szimpóziumon, amelyet a Debreceni Egyetem és az indai kormány AYUSH minisztériuma közösen szervezett.
Kimagasló eredményt értek el
A Debreceni Egyetem 110 hallgatója részesül a 2017/2018-as tanévre nemzeti felsőoktatási ösztöndíjban. A legtöbben a Bölcsészettudományi, valamint a Természettudományi és Technológiai Karon tanulnak.
Új utak az anyagtudományban
A legkorszerűbb műszaki technológiák fejlesztéséhez kutatási hátteret nyújtó Regionális Anyagtudományi Kiválósági Műhelyt hoz létre a Debreceni Egyetem és az MTA Atommagkutató Intézete több mint egymilliárd forintból.