Jutalom a jól teljesítő hallgatóknak
Teszt- és mérőeszközökkel jutalmazta a National Instruments a szemeszter utolsó óráján azokat a villamosmérnök szakos hallgatókat, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtottak az NI ipari alkalmazást támogató laboroktatás című kurzuson a Debreceni Egyetemen.
Új munkatársakat toboroztak
Rekordszámú, 26 vállalat részvételével rendezte meg a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara a hallgatók elhelyezkedését és szakmai gyakorlatát támogató rendezvényét, a Szakmai Napot.
Új professzor a mérnökképzés élén
Vajda István egyetemi tanár lett a Debreceni Egyetem Mechatronikai és Villamosmérnöki Intézetének alapító vezetője. A professzort a Műszaki-Informatikai Kabinet keddi ülésén mutatta be Palkovics László oktatásért felelős államtitkár.
Földtudományi Intézet hírei
Prof. dr. Süli-Zakar Istvánról nevezték el a Nagyváradi Egyetemen működő Euroregionális Tanulmányok Intézetének kutatókönyvtárát.
Kutatók és mérnökök fesztiválja
A Természettudományi és Technológiai Kar legújabb duális képzéseit is megismerhették azok a középiskolások, akik ellátogattak szerdán a kar iTT Kutathatsz című Természettudományi és Mérnöki Fesztiváljára.
Science Café a számok tükrében
Jubileumához közeledik a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café, így nem véletlen, hogy az 5. évforduló alkalmából a számok kerülnek a rendezvény középpontjába.
GIS Day az egyetemen
Műszerbemutatóval, szakmai előadással és kerekasztal-beszélgetéssel várta az érdeklődő hallgatókat és középiskolásokat a Debreceni Egyetem Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszéke a Nemzetközi Térinformatikai Napon.
Képzési központ a duális hallgatóknak
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának duális villamosmérnök szakos hallgatói is abban az új központban végezhetik vállalati gyakorlatukat, amelyet csütörtökön adtak át az E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. debreceni telephelyén.
Gyógyélelmiszert fejlesztenek
A cukorbetegség megelőzésében és kiegészítő terápiájában lehet hasznos az a speciális gyógyélelmiszer, amelyet a Debreceni Egyetem ipari szereplőkkel közösen fejleszt. A kutatási projekt három évig tart, gyártást is terveznek.
Új partner a duális képzésekben
A DKV Debreceni Közlekedési Zrt-vel írt alá együttműködési megállapodást duális képzés indításáról a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi, Műszaki, valamint Természettudományi és Technológiai Kara csütörtökön.