02 már
A részecskefizika kulisszatitkai
Hatvan, a fizika iránt érdeklődő középiskolás diák ismerkedett a CERN kutatásival és a részecskefizikai alapjaival az idei Nemzetközi Részecskefizikai Diákműhely során a Debreceni Egyetem Fizikai Intézetében.
27 feb
Egyedülálló romakutatás
Több mint 30 éve nem készült olyan átfogó felmérés a magyarországi cigányság helyzetéről, mint amelyet a Debreceni Egyetem kutatói végeztek az elmúlt években. A most publikált, hiánypótló vizsgálat eredményeit további kutatásoknál is hasznosítanák a szakemberek.
22 feb
Számítanak az egyetemre
Mintegy 100 millió eurós beruházással 450 új munkahelyet hoz létre Debrecenben a Continental német technológiai nagyvállalat. A döntésben fontos szerepet játszott a Debreceni Egyetem nyújtotta tudásbázis – hangsúlyozták az új üzemről szóló csütörtöki tájékoztatón.
07 feb
Új felfedezés a növények terjedésében
A botanikában és ökológiában is meghatározó Journal of Ecology szaklapban számoltak be kutatásaikról a Debreceni Egyetem Növénytani Tanszékének kutatói. Azt vizsgálták, hogy a vízimadarak miként terjeszthetik az általuk fogyasztott növények magvait.
01 feb
Akadémiai díj az ifjú kutatónak
Tizennyolc fiatal kutató – köztük a Debreceni Egyetem Ökológiai Tanészékének adjunktusa, Valkó Orsolya – vehette át az MTA kutatóközpontjaiban és kutatócsoportjaiban dolgozó 35 év alatti tudósok elismerését, az Akadémiai Ifjúsági Díjat.
31 jan
Mindent a TTK duális képzéseiről
A pályaválasztás előtt álló középiskolásoknak és az alapképzésben végző hallgatóknak tartott Duális Képzési Információs Napot az oktatási forma népszerűsítésére szerdán a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
23 jan
TTK: természet és ipar találkozása
A természet- és a mérnöki tudományok iránt érdeklődő diákok számára is kínál képzéseket a Természettudományi és Technológiai Kar, ahol kiváló oktatói gárda, korszerű laboratóriumok és izgalmas tudományos kihívások várják a leendő hallgatókat.
17 jan
Élen a TTK villamosmérnök képzése
A TTK villamosmérnök képzése az országos rangsorok élére került a HVG Diploma 2018 kiadványában
Debreceni ökológus cikkét díjazták
Valkó Orsolya, a Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszék adjunktusa kapta a Német-Osztrák-Svájci Ökológiai Társaság elismerését a legtöbbet idézett cikk kategóriában. A publikációban a gyepek kontrollált égetésének európai alkalmazási lehetőségeit és korlátait tekinti át a szerző.
A fajok ritkaságának titka
A Debreceni Egyetem kutatóinak közreműködésével tisztázták a növényi terjedésbiológia egyik vitatott kérdését. Az eredményeket a rangos nemzetközi folyóiratban, az Ecology and Evolutionben publikálták a szakemberek.