Debreceni ötletek a CERN versenyén
Az orvosi célú gyorsítók pontosságának és hatékonyságának növelésén dolgoztak a Debreceni Egyetem Fizikai Intézetének kutatói a CERN orvostechnológiai hackathonján Genfben.
Új kihelyezett tanszékek a TTK-n
A természettudományi képzés fejlesztéséhez járul hozzá a Földtudományi Intézet öt új kihelyezett tanszéke, melyek alapító dokumentumait pénteken írták alá a kar és a képzésben résztvevő cégek vezetői a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán.
A gyakorlatorientált mérnökképzésért
A Villamosenergetikai Kihelyezett Tanszék létrehozásával és a mérőlabor eszközfejlesztésével emeli magasabb szintre a duális képzést is magában foglaló együttműködést a Debreceni Egyetem és az E.ON. Az erről szóló megállapodást hétfőn írták alá.
Pro Natura-díjas professzor
A vizes élőhelyek védelme és a természetvédelmi szakpolitika érvényesítésében tett több évtizedes munkásságáért, az egyetemi oktatásban végzett kimagasló teljesítményéért tüntették ki Dévai Györgyöt, a Debreceni Egyetem professor emeritusát.
Less Nándor nyomdokaiban
Csaknem 400 általános és középiskolás diák vett részt az idei Less Nándor Földrajzversenyen. A Debreceni Egyetem fiatalon elhunyt kutatójáról elnevezett megmérettetés döntőjének ebben az évben is az intézmény adott otthon.
Válasz a madarak szerelmi életére
A Debreceni Egyetem vezeti azt a nemzetközi kutatási programot, amely az evolúcióbiológia terén hozhat jelentős eredményeket. Az Élvonal kiválósági pályázat keretében 229 millió forintból megvalósuló program nyitókonferenciáján tíz ország kutatói tanácskoznak.
Az élesztőgombák titkait kutatják
A kereskedelmi forgalomban is kapható élesztőgombák, illetve klinikai „rokonaik” élettani, genetikai tulajdonságait, kórokozó képességét vizsgálták a Debreceni Egyetem Biotechnológiai és Mikrobiológiai Tanszékének kutatói.
A vizes élőhelyek védelmében
A Debreceni Egyetem Hidrobiológiai Tanszékének közreműködésével, „A biodiverzitásról másképp 3. - A víz: áldás és/vagy átok – gondoljuk újra” címmel rendeztek konferenciát a vizes élőhelyek biodiverzitásáról az MTA DAB Székházban.
20 már
Közösen a mérnöki képzésekért
Háromoldalú stratégiai keretszerződést írt alá a Debreceni Egyetem, a város és az ITK Holding Zrt. A megállapodás keretében új kihelyezett tanszék létrehozását tervezik, és duális képzést is indítanának.
08 már
Milyen szülők a partimadarak?
A lilék, cankók és rokonfajaik szaporodásának ökológiai, demográfiai és genetikai jellemzőit vizsgálja új kutatásában a Debreceni Egyetem neves etológusa, Székely Tamás. A projekt az NKFIH legkiválóbb felfedező kutatásokat támogató Élvonal programjába is bekerült.