23 jan
Természettudósok és mérnökök lettek
Százötvenhat végzős vette át oklevelét a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának pénteki diplomaosztóján. A végzősök nevében Senánszky Petra többszörös világbajnok uszonyosúszó mondott beszédet.
04 jan
A Debreceni Egyetem a sajtóban - 2016
Négyes ikrek, yoUDay, Tisza szobor, új halfaj, elektromos virágkocsi – több mint ötezerszer adott hírt tavaly a média arról, mi történik a Debreceni Egyetemen.
Európai romaatlasz készül
A Debreceni Egyetem kutatói is részt vesznek abban a nemzetközi kutatócsoportban, amely a cigányság európai helyzetét feltáró kötet létrehozását készíti elő.
A tüzek szerepe a tájléptékű változásokban
A német Senckenberg Biodiversity and Climate Research Centre klímakutató intézet szimpóziumán mutatták be kutatásukat a Debreceni Egyetem ökológusai.
Új szemlélet a víztudományi kutatásokban
A Magyar Tudományos Akadémia Ökológiai Kutatóközpontjának főigazgatója mutatta be a Nemzeti Víztudományi Programot csütörtökön a Debreceni Hidrobiológus Fórumon.
Hiánypótló összefoglaló füves élőhelyekről
Több ország szakemberei – köztük az MTA-DE Biodiverzitás Kutatócsoportjának tagjai – dolgoztak együtt az eurázsiai és észak-afrikai sztyeppék biodiverzitását ismertető egyedülálló tanulmányköteten.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.
Junior Prima díjas egyetemi kutatók
Antal László hidrobiológus és Kardos Ádám fizikus magyar tudomány kategóriában kapott Junior Prima díjat. Az elismeréseket kedden adták át a Magyar Tudományos Akadémia székházában.
Új fejezet a biotechnológiában
Az egészség-, az élelmiszeripar, a mezőgazdaság és az orvostudomány is hasznosítja azokat a kutatási eredményeket, melyeket a Debreceni Egyetem biotechnológiával foglalkozó kutatócsoportjai értek el.
Természettudományos toborzás
iTT Kutathatsz – ezzel a címmel tartott természettudományos és mérnöki fesztivált leendő hallgatóinak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. Több száz diák vett részt a rendezvényen.