Rangos agrárkutatási elismerés
A Debreceni Egyetem Víz- és Környezetgazdálkodási Intézetének tudományos segédmunkatársa, Riczu Péter nyerte el idén a Wolfgang Kessler-díjat doktori kategóriában.
FM90: Szakmai Nap a TTK-n
Hallgatók és leendő munkáltatóik találkoztak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar (TTK) rendezvényén – részletek az FM90 Campus Rádióban.
Leendő munkáltatóikkal találkoztak
A Természettudományi és Technológiai Kar tizenhat ipari partnere – köztük a duális képzésekben résztvevő hat vállalat – mutatkozott be a hallgatóknak a kar 6. Szakmai Napján.
Díjnyertes ismeretterjesztő cikk
A tüzek élővilágra gyakorolt hatásáról írt cikkével első díjat nyert az MTA és a Tudományos Ismerterjesztő Társulat pályázatán Valkó Orsolya, a DE TTK Ökológiai Tanszék adjunktusa.
Mikrobiológiai szakmai elismerés
Manninger Rezső Emlékérmet kapott a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Biomérnöki Tanszékének vezetője, Karaffa Levente.
Élen a tudományos bírálatokban
Harmadik helyezést ért el a publikációk bírálatait követő rendszer rangsorában a hazai bírálók között a DE TTK Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszék vezetője.
Színpadon a tudomány
A résztvevő csaknem száz hazai és határon túli természettudományokat tanító pedagógus közül negyvenen jutottak tovább a Science on Stage 2017-es nemzetközi versenyére, amelynek – a mostani válogatóhoz hasonlóan – Debrecen ad majd otthont.
Díszoklevél az egykori végzősöknek
A bölcsészettudományi, jogi és természettudományi Karok egykor végzett hallgatóit köszöntötték vasárnap a Debreceni Egyetemen.
FM90: életre kelt folyók az egyetemen
A Kémia épületbe „költözött” a Tisza és a Sajó. A Debreceni Egyetem folyóvizes kutatólaboratóriumában olyan új módszereket keresnek a kutatók, amelyek az árvízi védekezésben segíthetnek – részletek az FM90 Campus Rádióban.
Fókuszban a természettudomány
Csaknem száz hazai és határon túli természettudományokat tanító pedagógus mutatkozik be a „Magyar Science on Stage 2016” háromnapos programsorozatán, amelyet október 7-9. között rendeznek az Agóra Tudományos Élményközpontban.