Bemutatkoztak a jövő kutatói
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről adott számot hétfőn 175 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem konferenciáján.
Nemzetközi elismerés a vegyészeknek
A Debreceni Egyetem Kémiai Intézetének két fiatal vegyészkutatóját díjazták az International Symposium on Metal Complexes 2018 konferencián Firenzében. Lihi Norbertnek ítélték idén a Fernando Pulidori-díjat, míg Csire Gizella poszterelőadásával nyert.
Nyári színek a Botanikus Kertben
Sok tucat növényfaj virága nyílik nyár elején a Debreceni Egyetem botanikai gyűjteményében. A színpompás növények a rovarok és a madarak számára is hívogatóak, így a látvány mellett többféle énekes hangjában gyönyörködhetnek az arborétum látogatói.
Szele Tiborra emlékeztek
Tudományos emléküléssel, koszorúzással és emléktábla-avatással idézték fel az Algebra és Számelmélet Tanszéket vezető, fiatalon elhunyt matematikus, Szele Tibor emlékét születésének századik évfordulóján a Debreceni Egyetemen.
Soó Rezső öröksége
A Debreceni Egyetem Botanikus Kertjét és önálló Növénytani Intézetét alapító professzor hagyatékából nyílt kiállítás kedden a Déri Múzeumban. A tárlat kialakításában a Földtudományi Intézet és a Botanikus Kert is közreműködött.
Debreceni ökológust díjaztak
A környezetvédelmi világnaphoz kapcsolódva Környezetvédelmi Tudományos Ifjúsági Pályadíjban részesítette a Debreceni Egyetem fiatal kutatóját, Tóth Edinát a Magyar Tudományos Akadémia (MTA).
Állami elismerés hidrobiológusoknak
Nagyváthy János Díjat és Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Nagy István agrárminiszter a környezetvédelmi világnap és a pedagógusnap alkalmából a Debreceni Egyetem Hidrobiológia Tanszék két oktatójának.
Egyre közelebb az univerzum titkaihoz
A Debreceni Egyetem fizikusai is részt vettek abban a nemzetközi kutatásban, melynek köszönhetően első alkalommal sikerült megmérni a két legnehezebb ismert elemi részecske, a Higgs-bozon és a t-kvark közötti kölcsönhatás erősségét.
Egyetemi díjazott pedagógusnapon
A pedagógiai gyakorlatot segítő kiemelkedő tudományos tevékenysége elismeréseként Apáczai Csere János-díjban részesült Dévai György, a Debreceni Egyetem professor emeritusa. Az elismerést a Pesti Vígadóban adta át Kásler Miklós miniszter pénteken pedagógusnap alkalmából.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Szoboravató, sárgulási felvonulás, jubileumok, kitüntetések, szakmai konferenciák – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.