16 júl
Hazatért a DIMAT-konferencia
A Debreceni Egyetem Szilárdtest Fizikai Tanszékének szervezésében tartották meg a tizenegyedik International Conference on Diffusion in Materials (DIMAT) tanácskozást. A diffúziós fizika legjelentősebb konferenciáját több mint harminc év után rendezték újra Magyarországon.
14 júl
Szabó József megemlékezés
Dr. Szabó Józsefre, a Fizikai Intézet nyugalmazott egyetemi docensére emlékezünk.
09 júl
Kinevezések és kitüntetések a TTK-n
Intézetigazgatói és tanszékvezetői, valamint egyetemi docensi kinevezéseket vettek át a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának oktatói és kutatói a kar pénteki rendezvényén. A Karácsony Sándor teremben tartott ünnepségen adták át a kari kitüntetéseket is.
07 júl
Bejegyezték az egyetemi alapítványt
Nyilvántartásba vette a DE fenntartásáért és működéséért felelős Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítványt a bíróság. A Debreceni Törvényszék döntésével újabb fontos szakaszához ért az egyetemi modellváltás folyamata.
05 júl
Négy kar végzősei búcsúztak
Idei második tanévzáró ünnepségét tartotta a Debreceni Egyetem. Szombaton az Általános Orvostudományi-, a Bölcsészettudományi-, a Természettudományi és Technológiai-, illetve a Zeneművészeti Kar végzőseit búcsúztatták a Nagyerdei Stadionban. Az idei utolsó tanévzárót július 10-én rendezik.
01 júl
Mézelemzéssel a környezetért
Az MTA Környezetvédelmi Tudományos Ifjúsági Pályadíját nyerte el a Debreceni Egyetem Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszékének adjunktusa. Baranyai Edina kutatásában a régi mézek környezeti rekonstrukciós alkalmazási lehetőségeit vizsgálta.
Újabb Lendület-kutatás a DE-n
Az MTA Lendület Programjának keretében folytathatja áttörő eredményeket ígérő kutatását az édesvízi hidrák testméretváltozásának hatásairól a Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék egyetemi docense, Tökölyi Jácint.
Szenátus: modellváltás előtt
A modellváltás folyamatáról és több új szak indításáról is szó volt a Debreceni Egyetem Szenátusának júniusi ülésén. A dékáni megbízások átadása mellett a testület többek között a 2021. évi belső gazdálkodási költségvetésekről is döntött.
Tanévzáró – újra a Stadionban
A Debreceni Egyetem idén is a Nagyerdei Stadionban rendezi diplomaosztóval egybekötött tanévzáró ünnepségét, a végzősök magas száma és a korlátozások miatt nem egy, hanem három időpontban.
RUR Natural Sciences: top150-ben a DE
Több mint százharminc helyet javítva – legjobb magyar felsőoktatási intézményként – a 141. lett a Debreceni Egyetem a Round University Ranking (RUR) legfrissebb tematikus természettudományi rangsorában. A rangsor készítői kiemelkedőnek értékelték az intézmény kutatási teljesítményét.

A tájékoztatót megismertem.