Modellváltás: kifizetődő teljesítmény
Egyedülálló egyetemi bérfejlesztést jelentett be a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke, Kossa György.
Egyetemisták a Paksi Atomerőműben
A helyszínen ismerkedhettek meg a Paksi Atomerőmű négyes blokkjával a Debreceni Egyetem hallgatói, akik idén tavasszal részt vettek a Rosatom Central-Europe, a Paksi Atomerőmű Zrt. és a Paks II. Zrt. közös atomenergetikai versenyén, a Hackatomon.
Elindult a keresztféléves felvételi
A 2021-es keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárásban a Debreceni Egyetem hat kara kínál továbbtanulási lehetőséget a jelentkezőknek. A 2022 februárjában induló felsőoktatási képzésekre október 15-től lehet jelentkezni.
Kinevezték az egyetem új professzorait
A Debreceni Egyetem 12 új professzora is átvehette egyetemi tanári kinevezését az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkárától a kedden, Budapesten rendezett ünnepségen.
Z-szak: a jövő tanárképzése
A Debreceni Egyetem egyike annak a hat egyetemnek, ahol 2022 szeptemberétől elindul az új, ötéves természettudomány-környezettan tanárszak, másnéven a z-szak. Az új képzés integrált módon juttatja el a természettudományi ismereteket a diákokhoz.
Díszokleveles természettudósok
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán az 50, 60 és 65 évvel ezelőtt végzett hallgatókat köszöntötték vasárnap. A díszoklevél-átadó ünnepségen osztották ki a karon évtizedeken át kiemelkedő munkát végző oktatóknak és kutatóknak a TTK Katedra Díjat.
Újabb THE-rangsorban az egyetem
Első alkalommal került fel a Debreceni Egyetem a Times Higher Education informatikai tematikus ranglistájára, amelyen a 601-800. helyet szerezte meg. A mérnöki tudományok területén pedig a 801-1000-es kategóriába került az intézmény a szerdán publikált rangsorban.
Veszélyben a vándormadarak
Egyre kockázatosabb több ezer kilométert repülni a sarkvidéken szaporodó madaraknak – állapították meg a Debreceni Egyetem biológusai. A vándorlás csökkenő haszna súlyos következményekkel járhat az ökoszisztéma egészére – olvasható a Trends in Ecology & Evolution lapban publikált cikkben.
Aerogélek a csontpótlásban
A csontszövet mesterséges pótlására dolgoztak ki új technológiát egy most záruló négyéves kutatás-fejlesztési programban a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar, valamint az Általános Orvostudományi Kar kutatói.
Egész éjjel kutattak
A legtöbben a látványos kémiai kísérletekre, a Műszaki Kar robotikai bemutatóira és a Nemzeti Oltóanyaggyár speciális szabadulószobájára voltak kíváncsiak a Kutatók Éjszakáján, a Debreceni Egyetemen, pénteken.

A tájékoztatót megismertem.