Áttörés az erdőssztyeppek kutatásában
A Debreceni Egyetem Lendület-kutatócsoportjának koordinálásával dolgozó kutatócsoport átírta az erdőssztyeppek megőrzésére vonatkozó konzervációs paradigmát. A publikáció a növénytani kutatások egyik vezető lapjában, a Frontiers in Plant Science című kiadványban jelent meg.
Átálltak a távoktatásra
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán elkezdődött a távoktatás március 23-án. A veszélyhelyzet miatt elrendelt új rend az intézményben mintegy 30 ezer hallgatót és több mint ezerötszáz oktatót érint. A Szenátus döntése nyomán a tavaszi félév – szükség esetén – meghosszabbítható augusztus 31-éig.
18 már
Jól halad a távoktatás kidolgozása
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán folyamatban van a távoktatáshoz szükséges kurzusok és digitális tananyagok készítése. Az oktatóknak az intézmény Multimédia és E-learning Technikai Központja (METK) nyújt segítséget, hogy március 23-tól minden szakon elkezdődhessen az oktatás.
10 már
Tudósnők: a DE matematikusát díjazták
Nők a Tudományban Kiválósági díjjal ismerték el a matematikai tudományok területén Novák-Gselmann Eszter, a Debreceni Egyetem Analízis Tanészék egyetemi docensének kiemelkedő tudományos tevékenységét nőnap alkalmából.
04 már
Előrelépés a QS tematikus rangsorában
Ötven helyett javítva, a 401-450. helyen végzett a Debreceni Egyetem a neves londoni székhelyű rangsorkészítő legfrissebb élettudományi és orvostudományi tematikus listáján. Az agrártudomány területén az intézmény a világ 200 legjobbja között van.
21 feb
Lovász László előadása a TTK-n
Hogyan bolyongjunk véletlenül címmel tartott előadást a Széchenyi-nagydíjas, Bolyai-, Kiotó- és Wolf-díjas matematikus, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke a Természettudományi és Technológiai Kar jubileumi előadás-sorozatának zárásaként.
14 feb
Érettségifelkészítők a TTK-n
Biológiából, fizikából, földrajzból, kémiából és matematikából szervez az emelt szintű érettségire felkészítő képzéseket a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A foglalkozások ingyenesen látogatható.
24 jan
Fenntartható tudomány a TTK-n
A XXI. század globális kihívásaira is felkészíti hallgatóit a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A mérnöki képzésben résztvevők mellett a természettudományi szakokon végzett hallgatók iránt is egyre jelentősebb a piaci igény.
22 jan
Duális információs nap a TTK-n
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának tizenegy partnervállalata várta előadásokkal és standokkal az érdeklődőket szerdán, a TTK Duális Képzési Információs Napján. Több száz diák érkezett a térségből és a határon túlról a rendezvényre.
15 jan
Kínai kutatópartner a TTK-n
A kínai „Egy övezet, egy út” kezdeményezéshez kapcsolódóan írt alá együttműködést a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara a sanghaji Donghua Egyetem két karával a kínai delegáció négynapos debreceni látogatása során.

A tájékoztatót megismertem.