Új akadémiai doktorok a DE-n
Nyolcvanan, köztük a Debreceni Egyetem (DE) 14 kutatója nyerte el 2021-ben a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) doktora címet. A kiemelkedő tudományos munkásságukat doktori műben összegző és sikeresen megvédő kutatók kedden vehették át a rangos cím megszerzését igazoló oklevelet az MTA Székház Dísztermében rendezett ünnepségen.
Összefogás a jövő mérnökeiért
Az MTMI, azaz a matematikai, természettudományos, műszaki és informatikai szakok népszerűsítése, és a képzésekre jelentkezők számának növelése volt a célja a Debreceni Egyetem most záruló projektjének. A 2017-ben indult programban nagy hangsúlyt kaptak a középiskolások pályaválasztását segítő rendezvények, a szakkörök, nyílt napok, és több online tananyagot is kidolgoztak. A mintegy 800 millió forintos projektben az egyetem három kara vett részt.
Bolyai-ösztöndíjasok a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem tíz fiatal kutatója is elnyerte idén a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíját. A pályázat eredményeit péntek tette közzé honlapján a MTA.
A hónap publikációja a TTK kémikusaitól
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Fizikai Kémiai Tanszék Környezeti Kolloidok kutatócsoportjának cikkét választotta májusban a hónap publikácójának a Magyar Tudományos Akadémia Kémiai Osztálya. A szén aerogélek és a víz kölcsönhatásáról szóló kutatás eredménye a Carbon tudományos folyóiratban jelent meg.
ÚNKP – lehetőség fiatal kutatóknak
A Debreceni Egyetem csaknem 200 fiatal kutatója adott számot az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében született tudományos eredményeiről az intézmény Tudományos Igazgatóságának június 13-i online konferenciáján.
Kezdődnek a diplomaosztók!
Hétvégén megkezdődnek a nyári diplomaosztó ünnepségek a Debreceni Egyetemen, csaknem négyezer végzős veheti át oklevelét a következő hetekben. Elsőként, június 17-én, pénteken 10 és 13 órai kezdettel a Gazdaságtudományi Kar végzett hallgatói veszik át oklevelüket a Főépület Díszudvarán.
Geoinformatika elsőkézből
Újabb duális partnere van a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának. A HM Zrínyi Nonprofit Kft-vel kötött együttműködési megállapodás értelmében a kar Földtudományi Intézetének hallgatói már az egyetemi képzésük alatt elsajátíthatják a hazai honvédelemhez kapcsolódó modern geoinformációs módszereket.
Tábor a jövő kutatóinak
Idén nyáron is várja a természettudományok iránt érdeklődő, továbbtanulás előtt álló középiskolásokat a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A TTK augusztus végi egyhetes Nyári Táborába július 1-ig lehet jelentkezni.
„Doktorrá fogadom…!”
Doktor- és díszdoktoravató ünnepséget tartott a Debreceni Egyetem szombaton a Főépület Aulájában. Az eseményen öt tudományterület 96 új doktora vehette át oklevelét, átadták a habilitált doktori, a Professor Emeritus, valamint a Civis honoris causa és a Doctor honoris causa címeket.
TDK a TTK-n
Négy szekcióban 36 pályamunkát mutattak be a hallgatók a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának 2022. évi Tavaszi Kari Tudományos Diákköri Konferenciáján. A zsűri értékelése nyomán 12 hallgató ismertetheti kutatási eredményeit 2023-ban a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencián.

A tájékoztatót megismertem.