2016 szeptemberében beindul a TTK-n a Duális Képzés!

Az új tanévben a TTK Villamosmérnök és Vegyészmérnök alapszakjain már duális képzésben is tanulhatnak a hallgatóknak. A gyakorlatigényes képzés legmagasabb szintjét választott diákok ünnepélyes keretek között, a Debreceni Egyetem és a partner cégek vezetőinek jelenlétében írták alá szerződésüket. A TTK a mérnökszakok mellett a természettudományos szakokon is tervezi a duális képzési forma bevezetését.

Természettudósokat és mérnököket avattak

Alkalmazott geoinformatikusok, alkalmazott környezetkutatók, alkalmazott matematikusok, anyagkutatók, biológusok, biomérnökök, biotechnológusok, fizikusok, földtudományi kutatók, geográfusok, hidrobiológusok, környezetkutatók, matematikusok, szakfordítók, szakvizsgázott pedagógusok, tanárok, vegyészek, vegyész- és villamosmérnökök vették át diplomájukat szombaton a Természettudományi és Technológiai Kar diplomaosztó ünnepségein a Debreceni Egyetem Díszudvarán.

részletek

Meghosszabbított jelentkezési határidő! Legyél ott, ahol a Te jövőd is elkezdődhet! Találkozz európai diákokkal, építs kapcsolatokat!

Töltsd ki szeptember 27-ig a https://www.surveymonkey.com/r/FVFVTW9 link alatt található tesztet, és vegyél részt Te is vendégként az Európai Petrolkémiai Szövetség és a Plastics Europe által rendezett Európai Ifjúsági Vita nemzetközi diákverseny döntőjén a budapesti Hotel Marriottban, 2016. október 2-án.

Ösztöndíjprogram elsőéves hallgatók részére

A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara (DE TTK) ösztöndíj programot hirdet az első évre felvett hallgatói számára, akik kiemelkedő pontszámmal nyertek felvételt a DE TTK valamelyik szakára, és az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) országos fordulójában, vagy az Arany János Tehetséggondozó Program tagjaként már a középiskolában bizonyították kiemelkedő képességeiket és a természettudományok iránti elkötelezettségüket.

részletek

Természettudományi és Technológiai Kar Köztársasági ösztöndíjas hallgatók a 2016/2017. tanévben

KIVÁLÓSÁGAINK
Természettudományi és Technológiai Kar 19 hallgatója nyert köztársasági ösztöndíjat a 2016/2017. tanévben