Fogyatékos Felsőoktatási Hallgatók Közigazgatási Ösztöndíjprogramja 2016/2017. tavaszi szemeszterének pályázati időszakára

2017 tavaszán újra elindítja a Magyar Kormány a Fogyatékos Hallgatók Közigazgatási Ösztöndíjprogramját, amelynek során fogyatékos felsőoktatási hallgatók három hónapos, heti 20 órás közigazgatási gyakorlatot szerezhetnek egy minisztériumban, felsőoktatási tanulmányaik mellett.

részletek

2016 szeptemberében beindult a TTK-n a Duális Képzés!

Az új tanévben a TTK Villamosmérnök és Vegyészmérnök alapszakjain már duális képzésben is tanulhatnak a hallgatóknak. A gyakorlatigényes képzés legmagasabb szintjét választott diákok ünnepélyes keretek között, a Debreceni Egyetem és a partner cégek vezetőinek jelenlétében írták alá szerződésüket. A TTK a mérnökszakok mellett a természettudományos szakokon is tervezi a duális képzési forma bevezetését.

részletek

TTK Szakmai Nap 2016. október 26.

Karunkon ebben a félévben október 26-án szerdán kerül megrendezésre a már hagyományos TTK Szakmai Nap. A rendezvény célja, hogy a hallgatóink a szokásos tantermi oktatáson túlmutató szakmai ismereteiket szélesíthessék és segítsük a hallgatók diploma utáni elhelyezkedését.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Természettudósokat és mérnököket avattak

Alkalmazott geoinformatikusok, alkalmazott környezetkutatók, alkalmazott matematikusok, anyagkutatók, biológusok, biomérnökök, biotechnológusok, fizikusok, földtudományi kutatók, geográfusok, hidrobiológusok, környezetkutatók, matematikusok, szakfordítók, szakvizsgázott pedagógusok, tanárok, vegyészek, vegyész- és villamosmérnökök vették át diplomájukat szombaton a Természettudományi és Technológiai Kar diplomaosztó ünnepségein a Debreceni Egyetem Díszudvarán.

részletek

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS „MERCK TANULMÁNYI TÁMOGATÁS a 2016/2018-as tanévre"

A Merck Kft. (www.merck.hu) pályázatot hirdet azzal a céllal, hogy támogassa a szociálisan hátrányos helyzetű, középiskolai tanulmányaik során jó tanulmányi eredményt elérő diákokat, hogy az ország egyik kiemelt felsőoktatási intézményében folytathassák tanulmányaikat.

A pályázaton 4 tanuló nyerheti el a támogatást (2 tanuló biológia, biokémia, kémia vagy vegyészmérnöki szakról – 2 tanuló orvos- vagy gyógyszerész karról).