iTT Kutathatsz Természettudományos és Mérnöki Fesztivál

A tudományos érdekességek mellett bemutatkoznak a TTK intézetei, a Biológiai és Ökológiai Intézet, a Fizikai, Földtudományi, Kémiai és Matematikai Intézet. A diákok bepillantást nyernek a kar oktatóinak, kutatóinak és hallgatóinak életébe, megismerhetik a kutató- és mérnöki munka szépségeit, és a továbbtanulóknak kínált szakjainkat. TTK Vegyészmérnök és Villamosmérnök alapszakán 2016. szeptembertől már duális képzésben is tanulhatnak a hallgatók. A Kar oktatóival, kutatóival és a hallgatóival találkozva első kézből tájékozódhatnak az érdeklődők a szakok követelményeiről, az újonnan induló duális képzés rendszeréről és a felvételiről. A TTK Tanulmányi Osztályának munkatársai segítenek eligazodni a felvételi eljárás útvesztőjében, bemutatják annak minden csínját-bínját.

A rendezvényen a duális képzésben résztvevő ipari partnerek is képviseltetik magukat. Kötetlen beszélgetések formájában lehet megtudni, milyen karrierlehetőségeket kínálnak a cégek leendő munkatársaiknak és milyen előnyöket biztosítanak a duális képzésben résztvevőknek és milyen követelményeket támasztanak velük szemben.

Várunk minden érdeklődőt 2016. november 23-án 12:00 órától a debreceni Agóra Tudományos Élményközpontba!