Eredmények megjelenítése 1-től 10-ig 10 találatból.

Természettudósokat és mérnököket avattak

Alkalmazott geoinformatikusok, alkalmazott környezetkutatók, alkalmazott matematikusok, anyagkutatók, biológusok, biomérnökök, biotechnológusok, fizikusok, földtudományi kutatók, geográfusok, hidrobiológusok, környezetkutatók, matematikusok, szakfordítók, szakvizsgázott pedagógusok, tanárok, vegyészek, vegyész- és villamosmérnökök vették át diplomájukat szombaton a Természettudományi és Technológiai Kar diplomaosztó ünnepségein a Debreceni Egyetem Díszudvarán.

Duális Képzési Információs Nap

részletek

Fogyatékos Felsőoktatási Hallgatók Közigazgatási Ösztöndíjprogramja 2016/2017. tavaszi szemeszterének pályázati időszakára

2017 tavaszán újra elindítja a Magyar Kormány a Fogyatékos Hallgatók Közigazgatási Ösztöndíjprogramját, amelynek során fogyatékos felsőoktatási hallgatók három hónapos, heti 20 órás közigazgatási gyakorlatot szerezhetnek egy minisztériumban, felsőoktatási tanulmányaik mellett.

iTT Kutathatsz Természettudományos és Mérnöki Fesztivál

A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara iTT Kutathatsz címmel Természettudományos és Mérnöki Fesztiválra várja az érdeklődőket az Agóra Tudományos Élményközpontban. 2016. november 23-án 12:00 órától tudományos érdekességek színes kavalkádja fogadja a látogatókat, ahol rendhagyó kísérleteket, különleges eszközöket és meglepő jelenségeket lehet megismerni. A TTK a programokkal a természet- és műszaki tudományok iránt érdeklődő középiskolásokat, szüleiket és tanáraikat szeretné megszólítani, hogy megkönnyítse a pályaválasztás előtt állók döntéseit.

részletek

TTK Szakmai Nap 2016. október 26.

Karunkon ebben a félévben október 26-án szerdán kerül megrendezésre a már hagyományos TTK Szakmai Nap. A rendezvény célja, hogy a hallgatóink a szokásos tantermi oktatáson túlmutató szakmai ismereteiket szélesíthessék és segítsük a hallgatók diploma utáni elhelyezkedését.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

részletek

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS „MERCK TANULMÁNYI TÁMOGATÁS a 2016/2018-as tanévre"

A Merck Kft. (www.merck.hu) pályázatot hirdet azzal a céllal, hogy támogassa a szociálisan hátrányos helyzetű, középiskolai tanulmányaik során jó tanulmányi eredményt elérő diákokat, hogy az ország egyik kiemelt felsőoktatási intézményében folytathassák tanulmányaikat.

A pályázaton 4 tanuló nyerheti el a támogatást (2 tanuló biológia, biokémia, kémia vagy vegyészmérnöki szakról – 2 tanuló orvos- vagy gyógyszerész karról).

részletek

Természettudományi és Technológiai Kar Köztársasági ösztöndíjas hallgatók a 2016/2017. tanévben

KIVÁLÓSÁGAINK
Természettudományi és Technológiai Kar 19 hallgatója nyert köztársasági ösztöndíjat a 2016/2017. tanévben

Ösztöndíjprogram elsőéves hallgatók számára

A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara (DE TTK) ösztöndíj programot hirdet az első évre felvett hallgatói számára, akik kiemelkedő pontszámmal nyertek felvételt a DE TTK valamelyik szakára, és az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) országos fordulójában, vagy az Arany János Tehetséggondozó Program tagjaként már a középiskolában bizonyították kiemelkedő képességeiket és a természettudományok iránti elkötelezettségüket.

részletek

2016 szeptemberében beindult a TTK-n a Duális Képzés!

Az új tanévben a TTK Villamosmérnök és Vegyészmérnök alapszakjain már duális képzésben is tanulhatnak a hallgatóknak. A gyakorlatigényes képzés legmagasabb szintjét választott diákok ünnepélyes keretek között, a Debreceni Egyetem és a partner cégek vezetőinek jelenlétében írták alá szerződésüket. A TTK a mérnökszakok mellett a természettudományos szakokon is tervezi a duális képzési forma bevezetését.

részletek

Pályázati felhívás Szolvegy Kft.

A Szolvegy Kft (5000 Szolnok, Téglagyári út 8) a felsőfokú vegyész vagy vegyészmérnök végzettségű utánpótlásának biztosítására pályázatot ír ki két fő hallgató részére tanulmányi ösztöndíjra.